تبلیغات
منتظران ولایت - چرا اطلاع رسانى شیعه و ایران در مورد مذهب خود و تشریح ظهور امام زمان این قدر ضعیف است یقینا ایران میتواند زمینه ظهور را فراهم كند اگر خوب اطلاع رسانى كند در جهان ... نظر شما چیست ؟

www.velayat.org

درباره وبلاگ

آرشیو

آخرین پستها

پیوندها

صفحات جانبی

نویسندگان

ابر برچسبها

نظر سنجی

آمار وبلاگAdmin Logo
themebox Logo


تاریخ:پنجشنبه 29 خرداد 1393-10:47 ق.ظ

چرا اطلاع رسانى شیعه و ایران در مورد مذهب خود و تشریح ظهور امام زمان این قدر ضعیف است یقینا ایران میتواند زمینه ظهور را فراهم كند اگر خوب اطلاع رسانى كند در جهان ... نظر شما چیست ؟

بهترین و لایق ترین افراد براى تبلیغ و ترویج یك اندیشه، معتقدان به آن اندیشه مى باشند. انسانى كه درستى و حقانیت و استوارى اعتقادات و باورها و بینش با منطق و برهان برایش ثابت گشته و در عمل و برنامه بر طبق آن عمل نموده و یا حداقل چنین كوششى داشته است و از نتایج شیرین مادى و معنوى آن بهره من گشته است نمى تواند در انتشار آن و رساندن محتوا و اهداف و پیام هاى آن بى تفاوت باشد. متأسفانه اطلاع رسانى درباره حقانیت شیعه در خورد این مكتب متعالى و سعادت بخش نمى باشد. و این امر نه فقط به خاطر دشمنى به خواهان و مانع تراشى مخالفان شیعه و وجود تبلیغات غیر واقعى بر علیه این آیین و تشویش اذهان مردم جهان نسبت به این مكتب اصیل و ریشه دار بلكه به خاطر كوتاهى و سستى و عمل نمودن به وظایف خطیرى است كه بر عهده ما شیعیان مى باشد و بدان معترضیم. هر چند كم نیستند افارد متعهد و مخلصى كه تلاش شبانه روزى در راه شناساندن این مكتب پاك دارند ولى در مقایسه با انبوه مراكزى كه افكار آلوده و عقاید خرافى و اعتقادات كفرآمیز خود را به اطلاع جهانیان مى رسانند، رقم بزرگى نمى باشد. درست است كه اندیشه پیروزى نهایى نیروى حق و صلح و عدالت بر نیروى باطل و ظلم، گسترش جهانى ایمان اسلامى، استقرار كامل و همه جانبه ارزش هاى اسلامى، تشكیل مدینه فاضله و جامعه ایده ال و آرمانى، و بالاخره اجراى این ایده و باور عمومى و انسانى به وسیله شخصیتى مقدس و عالى قدر كه در روایات متواتر اسلامى از او به تهدى موعود تعبیر شده است، اندیشه اى است كه كم و بیش هم فرق و مذاهب اسلامى با تفاوت ها و اختلاف هاییبدان موفق و معتقدند، زیرا این اندیشه، به حسب اصل و ریشه، اندیشه اى قرآنى است در درون فطرت همه انسان ها دارد، ولى به هر حال تبیین و تشریح همه جانبه و عمیق و درست این اندیشه را باید از مذهب شیعه درخواست نمود، چون عقیده به وجود مهدى موعود - عج - و امام زنده غایب هر چند عقیده اى اسلامى است ولى به طور زنده و ملموس و برجسته در مذهب تشیع مطرح است و از اركان مذهب امامیه به شمار مى رود. این شیعیان هستند كه از این اندیشه تابناك و عقیده امید آفرین برخوردارند و در همین عصر تاریك، عصر درخشان حكومت توحید را در مغز خویش مجسم نموده، در انتظارش به سر مى برند و خودشان را براى چنین انقلاب جهانى آماده مى سازند. انتظار چنین عصرى طلایى و به تعبیر روایات انتظار فرج یكى از بزرگترین راه هاى موفقیت مى باشد و هر گروهى كه چراغ امید در دلشان خاموش گشت و سپاه یأس و ناامیدى كشور دلشان را اشغال نمود، هرگز روى سعادت و موفقیت را نخواهد دید. لیكن افرادى كه در انتظار موفقیت و فرج هستند باید تا سرحد قدرت بكوشند و راه هاى رسیدن به هدف را هموار سازند و براى بهره بردارى از مقصد خود را آماده سازند. حضرت صادق(ع) فرمود: حكومت آن محمد(ع) بى شك برقرار خواهد گردید. پس هر كس علاقمند است از اصحاب و یاران قائم ما باشد، باید كاملاً مراقبت كند. تقوا و پرهیزكارى را شیوه خود قرار دهد. خود را به اخلاق نیك انسانیت مزین سازد و بعد در انتظار فرج قائم آل محمد عج باشد هر كس براى ظهور قائم ما، این چنین آمادگى و انظتار داشت ولى توفیق نصیبش نگشت و قبل از ظهور آن حضرت، اجلش فرا رسید، به اجر و ثواب یاران آن جناب نایل مى گردد، سپس فرمود: كوشش و جدیت كنید و امیدوار فرج و موفقیت باشید. اى گروهى كه مورد توجه خدا هستید. موفقیت و پیروزى گوارایتان باد. (غیبت نعمانى، ص 106، دادگستر جهان، ابراهیم امینى، ص 16، چاپ 18، 1378).
       اسلام به حدى به موضوع آمادگى مسمانان اهمیت داده كه امام صادق(ع) در روایتى مى فرماید: خودتان را براى ظهور قائم مهیا و آماده سازید هر چند به ذخیره كردن یك نیز باشد (بحارالانوار، ج 52، ص 366). خداوند مقرر فرموده: كه اوضاع آشفته جهان به وسیله مسلمانان اصلاح شود. دستگاه ظلم و ستم برچیده شود، كفر و مادى گرى ریشه كن گردد. دین مقدس اسلام همگانى شود و هیچ شخصى با اطلاعى در این جنت تردید نمى كند كه چنین انقلاب بزرگ جهانى، صلاحیت و شایستگى لازم داشته، بدون تهیه مقدمات امكان وقوع ندارد. با توجه به مطالب مذكور، مسلمانان باید پرچمدار آن انقلاب جهانى باشند و نسبت به تهیه مقدمات و اسباب آن هیچ گونه كوتاهى و سستى نباید روا دارند.
       ما یقین داریم روزى خواهد آمد كه حكومت اسلام، عالم را اداره كند و وحدت ادیان، وحدت حكومت ها، وحدت نظام ها و قوانین عملى گردد. خوشتختانه طرفداران اصل این وحدت ها هر روز در میان جامعه بشر بیشتر مى شود و اندیشه تشكیل حكومت و جامعه به میان آمده و سازمان ها و مجامع بین المللى به اهم وحدت و براى ایجاد رابطه بین تمام ملت هاى جهان، تأسیس شده است كه هر چند این مجامع و سازمان ها بیشتر با هدف اغفال و فریب دادن مردم و اغراض سیاسى مى باشد ولى به هر حال كاشف از این است كه یك اتحاد عمومى و وحدت اجتماعى و دینى و سیاسى، خواسته روح و فطرت بشر است و همین حركات مجازى مقدمه حركات واقعى و آمادگى حقیقى بشر براى حوكومت جهانى اسلام است. (رجوع كنید به امامت و مهدویت، آیه الله صافى گلپایگانى، ج 3). سابق بر این كه فكر تشكیل جامعه جهانى كمتر مطرح مى شد و به تعالیم اسلام در این زمینه كمتر توجه مى شد، براى این بود كه با وسایل ارتباط سابق، تشكیل جامعه جهانى را بسیار دشوار و بلكه ناممكن مى شمردند؛ ولى امروز كه در اثر انفجار اطلاعات و پیشرفت در فن آورى، جهان به صورت یك دهكده در آمده و مردم جهان و امثال اهل یك محله و یك خانواده قرار داده است؛ زمینه تشكیل یك حكومت جهانى در سایه تعالیم مترقى و جامع اسلام را نیز فراهم كرده و هر چه علم و صنعت و فن آورى پیشرفت و ترقى بیشترى نماید، زمینه اجراى احكام عالى اسلام نیز آماده تر و بشارت هاى اولیاى دین به وقوع نزدیكتر مى شود. به تدریج موقعیت ها و قدرت هاى محلى و فردى در دنیا رو به ضعف گذارده و عموم ملت ها، به طور مستقیم یا غیر مستقیم در تعیین سرنوشت دنیا دخالت مى نمایند و نظامات و قوانین منطقه اى از بین مى رود و تنها نظامى كه مى تواند جایگزین تمام این نظامات شود و همه را به طور عادلانه اداره نماید، نظام اسلامى است. پس عالم خود به خود به سوى هدف هاى اسلام گام برمى دارد و این اختلاف نظامات، قوانین، سیستم هاى اجتماعى و سیاسى را پشت سر مى گذارد و یك تفاهم عمومى اسلامى به وجود خواهد آمد و ظلم و ستم و تجاوز و افراط و تفریط پایان خواهد یافت. البته این به این معنا نیست كه ما در زمینه اطلاع رسانى و ابلاغ پیام مهدویت و معرفى شخصیت و ویژگى ها و صفات و كمالات امام زمان عجل الله تعالى فرجه الشریف، سستى و كوتاهى نماییم بلكه به این معنا است كه اداره الهى و رخدادهاى عالم و حوادثى كه در جهان اتفاق مى افتد، بشر را به سوى این هدف والا حركت مى دهد ولى تلاش و كوشش و تبلیغ و روشنگرى و پیام رسانى ما در تسریع این روند نقش فراوانى دارد و جهان را به آن جامعه آرمانى و ایده آل كه آروزى همه پیامبران و امامان و بندگان پاك خداوند بوده، نزدیكتر مى سازد. باید توجه داشت كه اطلاع رسانى و تبلیغ این عقیده پاك و سعادت آفرین هر چند بسیار مهم و ضرورى است ولى مهمتر از آن دنباله روى و پیروى معتقدان به این باور و این امام از آن پیشواى عالى مقام است كه بعنرین نوع تبلیغ به شمار مى آید. چون وقتى دیگران ببینند كه معتقدان به این عقیده در عمل به آن پاپیند و متعهد مى باشند و به دنبال رضایت و خشنودى آن قبله دل ها مى باشند خود به خود جذب این عقیده مى گردند و از پیروان آن مى گردند. ولى اگر خود شیعیان در عمل این باور را زیر پا بگذارند و براى آن احترام و ارزشى قائل نباشند هر قدر هم كه در اطلاع رسانى قوى و كوشا باشند، عمل منفى و خلاف این باور از طرف آنها باعث رسیدن دیگران و فاصله گرفتن آنها از این عقیده مى گردد.
       به همین دلیل است كه در روایات فراوانى امامان معصوم علیهم السلام از شیعیان خواسته اند در زمان غیبت به سلاح علم و معرفت و ایمان و تقوا و استقامت مجهز گردند و عملاً مبلغ این عقیده باشند. در روایتى از امام كاظم - علیه السلام - چنین آمده است: «طوبى لشیعتنا المتمسكین بحبنا فى غیبه قائمنا، الثابتین على موالاتنا و البرائه من اعدائنا، اولئك منا و نحن منهم، قد رضوا بنا ائمه و رضینا بهم شیعه، فطوبى لهم! هم و اله معنا فى درجتنا یوم القیامه» ؛ (اثباره الهداة، ج 3، ص 427) یعنى: «خوشا به حال شیعیان ما، آنان كه در زمان غیبت قائم ما به ریسمان محبت ما چنگ زده و بر دوستى ها و دشمنى با دشمنان ما استوار و ثابت قدم مى باشند. اینان از ما و ما از آنهاییم. آنها از پیشوایى ما خرسندند و ما از دنباله رو شیعه بودن آنها. خوشا به حال آنها، به خدا سوگند، آنها در روز قیامت با ما هم رتبه و هم درجه مى باشند. 
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 


foot pain
سه شنبه 14 شهریور 1396 11:05 ق.ظ
If some one needs expert view concerning blogging after that i propose him/her to pay a visit this web site, Keep up the nice job.
carl3crane4.exteen.com
سه شنبه 24 مرداد 1396 12:45 ب.ظ
It's an awesome piece of writing designed for
all the online viewers; they will take advantage from it I
am sure.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر